+90 (312) 323 78 00 info@buyukankarakoleji.com

Etlik Cd. No: 125 Keçiören/Ankara

ÖZEL BÜYÜK ANKARA KOLEJİ
İLKOKUL - ORTAOKUL - ANADOLU LİSESİ

Sınav Öncesi Yapılması Gerekenler

SINAVA HAZIRLANIRKEN NELER YAPMALIYIM?

Özet ve tekrar yapmayı es geçmeyin

Sınav günü yaklaştığında illaki eksik veya yeterli olmadığınızı düşündüğünüz bazı konular olacaktır. Bu yüzden özet ve tekrar yapmak, eksiklerinizi gidermeniz açısından son derece önemli. Şimdiye kadar işlediğiniz ve soru çözdüğünüz konuların üstünden geçin. Böylece sınava daha hazır bir hale geleceksiniz.

Her gün bir deneme testi çözün

Soru çözmek sadece konuların üzerindeki yeterliliğinizi göstermekle kalmaz. Aynı zamanda bir tecrübedir. Belirli bir tarzdaki soru modelinde yaptığınız bir hatayı tespit etmek, sınavda o hatayı yapmamanız anlamına gelebilir. O yüzden her gün bir deneme çözün ve prova olması açısından denemeleri gerçek sınav saatlerinde uygulayın.

Çıkmış sorular fark yaratır

'Soru çözerken hangi kaynaktan yararlanmalıyım?' sorusunu kendinize sorabilirsiniz. Piyasada birçok faydalı kaynak var. Fakat sınavın yaklaştığı şu günlerde ÖSYM'nin sitesinde yayınladığı geçmiş yılların soru ve çözümlerini unutmayın. Bu pratik soru tarzlarını ve sınav aşinalığınızı artıracaktır. ÖSYM'nin sitesinde yayınladığı geçmiş yılların sorularına ve bu yıl ilk kez uygulanacak YKS örnek sorularına göz atmayı unutmayın.

Hayatınızın rutin akışını bozmayın

Başta beslenme ve uyku düzeniniz olmak üzere hayatınız rutin akışında değişiklikler yapmamaya özen gösterin. Azalan sürenin yarattığı baskı ve gereksiz panik havasını yaşamamak için planlı ve dengeli olmak koşuluyla sosyal etkinliklere, aile ve arkadaşlarınıza zamanlar ayırın.