bosluk 30px

ETLİK MAHALLESİ KIVRIMLI CADDESİ NO:1  KEÇİÖREN         TEL: 0312 326 96 96 

Büyük Ankara Koleji 2018- 2019 eğitim- öğretim yılında Anadolu Lisesini, Keçiören Etlik’te velilerimizin hizmetine sunmuştur.

Okulumuz, açıldığı ilk yıldan itibaren ilkokul ve orta okulda sosyal ve akademik alanlarda pek çok derece kazanmış ve başarıya imza atmıştır.Aynı başarıyı

Anadolu Lisesinde de sürdürmek adına eğitim öğretim programını aşağıdaki gibi düzenlemiştir

YÖNETİM-İDARE: Okulumuz her biri eğitimci olan kurucularının yönetiminde, alanında uzmanlaşmış, tecrübeli idareci ve öğretmenleriyle ; dürüst ,ahlaklı ,disiplindi, başarılı ,her yönden donanımlı,bayrağına, vatanına, milletine ve tüm ailesine faydalı bir nesil yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

REHBERLİK –BİREYSEL TAKİP REHBERLİĞİ (BTR) : Psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetleri birimimizde amaç ;öğrencimizi tanımak, ona kendisini tanıtmak, öğrencimizin problemlerini çözmesine ,gerçekçi kararlar almasına, çevresine uyum sağlamasına, böylelikle kendini geçekleştirmesine destek olmaktır.
Kendini gerçekleştirme ilkesini benimseyen rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleri birimimiz öğrencilerimizin de bu ilkeden hareket etmeleri, ilgi ve yeteneklerini geliştirerek iç görü kazanmaları ve farkındalıklarını artırmaları için, çok yönlü bireysel ve grup rehberlik çalışmalarını temel almaktadır.Bu kapsamda ,öğrencilerin gelişimsel ihtiyaçları doğrultusunda ,kişisel-sosyal rehberlik,eğitsel rehberlik ve mesleki rehberlik çalışmaları yapmaktadır.Öğrenme süreci içinde bulunan velilere yönelik seminer düzenlemek ,bireysel görüşmeler yapmak ,öğrencilerin dönemsel gelişim özellikleri hakkında bilgilendirici kaynak ve doküman hazırlamak, birimimiz çalışmaları arasında yer almaktadır.

EĞİTİM ÖĞRETİM SÜRECİ : Eğitim öğretim faaliyetlerimiz 09:00- 18:00 saatleri arasında ,tam gün eğitim çerçevesinde yürütülecektir. Öğrencilerimizin ders ve gelişim gidişatı, rehberlik biriminin yanı sıra bir eğitim koordinatörü tarafından takip edilecek ,bireysel çalışma programları hazırlanacak ve günlük olarak takibi yapılacaktır.Yabancı dil eğitimimiz yoğunlaştırılmış olarak sürdürülerek ,bu kapsamda speaking( konuşma), learning (yazma) ve listening( dinleme) alanlarında çok yönlü bir öğretim programı uygulayarak ve böylece öğrencilerimizin yabancı dil gelişimlerini en üst düzeyde gerçekleştirerek hem dil yetisine destek vermeyi hem de pratiği gelişmiş öğrenciler yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Hafta sonları gerçekleştirilecek olan kulüp faaliyetlerimiz ile öğrencilerimizin soysal,sportif ve kültürel alanda gelişimlerini destekliyoruz.

SINAV HAZIRLIK PROGRAMI:Öğrencilerimiz, 9.sınıftan itibaren yoğunlaştırılmış sınav programına tabi tutulacaktır.Öğrencilerimiz, hafta içi ve hafta sonu yapılan öğretim programıyla herhangi bir özel ders veya kursa ihtiyaç duymadan(okulumuz öğrencilerine yasaktır.) sınavlara hazırlanacak,orta okulda son üç yılda TEOG sınavında elde ettiği ve Türkiye- Ankara dereceleriyle taçlandırdığı başarısını üniversiteye giriş sınavlarında da devam ettirecektir.

Bülten Aboneliği

Haber bültenimize kayıt olmak için * zorunlu alanlarının doldurulması gerekmektedir.

BÜYÜK ANKARA KOLEJİ

Büyük Ankara Okullarının, Etlik Şubesi'ni faaliyete geçirmenin heyecan ve gururunu yaşıyoruz. Eğitim & Öğretim hayatının ilk yılları sayIlabilecek ilkokul ve ortaokul dönemlerinin ve bu dönemlerde gerçekleşen yaşantıların ne kadar kritik ve önemli olduğunu çok iyi biliyoruz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres : Etlik Mahallesi Yeni Etlik Caddesi No:125 Keçiören/ Ankara

Eğitim Temsilcisi : +90 312 323 78 00