bosluk 30px

YABANCI DİL EĞİTİMİMİZ

Özel okul olma vasfının en önemli göstergelerinden bir tanesi yabancı dil eğitimi ve bu yöndeki yeterlilik düzeyidir. Bu önemli yeterliliği öğrencilerimize kazandırmak adına yabancı dil eğitimini çok önemsiyor ve bu eğitimi sadece sınıfta gramer ağırlıklı bir süreç olmaktan çıkararak sınıf içi ve sınıf dışı hayatla iç içe bir kazanım haline getiriyoruz. Yabancı ve Türk öğretmenlerimiz eşliğinde haftalık 12 saate varan bir program izliyor yaz mevsiminde düzenlediğimiz malta turlarıyla İngilizceyi günlük hayatında kullanabileceği etkin bir dil haline getiriyoruz.Dil canlı bir öğedir ve sadece dili yaşayarak etkin kullanım seviyesine erişim sağlanabilir.Bu süreç öğrencinin cesaretini,yeteneğini ve yeterliliğini ileriye taşıma adına kritik önem arz etmektedir.

Dünyada İngilizce yabancı dil eğitimi üzerine çalışan bilim adamları günümüze kadar yaklaşık 10 farklı (approach) İngilizce öğretiminde yaklaşım metodu denemişlerdir. İngilizce öğrenimi ilk zaruriyet arz ettiği dönemlerde sadece diplomatlar arasında yazılı metin ihtiyacı olarak karşımıza çıkmıştır. Globalleşen dünyada insanlar arası iletişimin gücü arttıkça, ülkeler arası sınırlar,mesafeler ve kültürel farklar git gide azalmaktadır. Nitekim tam da bu minvalde yaklaşık 6-7 milyar insana hitap eden ve onları bir arada tutan İngilizce’ye bakış açısı eskiye nazaran çok önemli bir hale gelmiştir. Bu dünyaca önemli öğeye çocuklarımızın kayıtsız kalması düşünülemez,kabul edilemez. Bütün bu değerlendirmelerin ışığında ülkemizin özelinde değerlendirdiğimiz zaman koşulları yapılması gereken şey bellidir; İngilizce öğretim kalitesinden taviz verilemez.en başta da dedğimiz gibi dil yaşayarak öğrenilebileceği için, Büyük Ankara Okulları olarak yabancı dil eğitiminde gerek okul içi çalışmalarımız,gerekse yurtdışı projelerimizle öğrencilerimizin vizyonuna ve başarılarına katkıda bulunmak bizlerin en temel misyonudur.

Bülten Aboneliği

Haber bültenimize kayıt olmak için * zorunlu alanlarının doldurulması gerekmektedir.

BÜYÜK ANKARA KOLEJİ

Büyük Ankara Okullarının, Etlik Şubesi'ni faaliyete geçirmenin heyecan ve gururunu yaşıyoruz. Eğitim & Öğretim hayatının ilk yılları sayIlabilecek ilkokul ve ortaokul dönemlerinin ve bu dönemlerde gerçekleşen yaşantıların ne kadar kritik ve önemli olduğunu çok iyi biliyoruz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres : Etlik Mahallesi Yeni Etlik Caddesi No:125 Keçiören/ Ankara

Eğitim Temsilcisi : +90 312 323 78 00