bosluk 30px

teogsinaYoğunlaştırılmış LGS Programımız

Eğitim sistemimiz içinde yer alan bütün sınavlar öğrencilerimizin geleceğini ipotekli hale getiren yönlendiren ,şekillendiren bir yapıya sahiptir. lgs sınavı bu sistem içindeki en önemli sınavlardan bir tanesidir.Bu uğurda verilen emek , çaba öğrencilerimizin geleceğine yapılan yatırımın en önemli bölümlerindendir. Güzel bir meslek ve güzel bir gelecek öncelikle iyi bir eğitimin esridir.Güzel bir meslek iyi bir lise eğitimini iyi bir lise eğitimi ise kaliteli bir ortaokul eğitimini mecburi kılar.

Bizler okulumuzda bu kaliteden ödün vermeden 5. Sınıftan itibaren bu yöndeki çalışmalarımızı başlatıyoruz.5, 6 ve7. sınıflarda sınıflar da tamamlayıcı eğitim, çizgi altı eğitim etüt ve telafi programları ile öğrencilerimizin doğabilecek tüm sorunlarını önceden tespit edip müdahalesini yaparak gerekli çözümleri sunabilmekteyiz.bu sınıflarda sabah 09: 10 saatinde başlayan eğitim etüt ve telafi programlarıyla lgs çalışma programları ceza etütleri kapsamında olan diğer programlarla akşam 18 :00 a kadar devam etmektedir.

8. Sınıf öğrencilerimiz ise yoğunlaştırılmış lgs programına dahil edilmekte sabah sat 09 :10 da başlayan eğitimleri üç bölüm halinde akşam 20: 00 a kadar devam etmektedir.birinci bölüm programı 09 :10 ve 16:10 saatleri arasında 8 saatlik bir öğretim programıdır. İkinci bölüm ise 16: 30 ile 18 :00 saatleri arasındaki soru çözümü ve çizgi altı eğitim kapsamındaki program olup son bölüm ise ceza etütleri dahilinde 20: 00 a kadar devam etmektedir.

Etüd Programlarımız

Öğrencilerimizin öğrenme eksiklikleri okulumuzda yapılan deneme sınavları, konu sonu testleri, rehberlik çalışmaları ve öğretmenlerimizin görüşleri doğrultusunda belirlenerek bu eksiklere yönelik 16: 00 -18:00 saatleri arasında etüt ve telafi programları düzenlenmektedir.Çizgi altı eğitim kapsamında yapılan bu çalışmalar çocuklarımızın eğitim öğretim hayatlarındaki eksikliklerin zamanda tesbit edilerek yine zamanında müdehale edilmesini sağlamaktadır.

 

englishstuYabancı Dil Eğitimimiz

Özel okul olma vasfının en önemli göstergelerinden bir tanesi yabancı dil eğitimi ve bu yöndeki yeterlilik düzeyidir. Bu önemli yeterliliği öğrencilerimize kazandırmak adına yabancı dil eğitimini çok önemsiyor ve bu eğitimi sadece sınıfta gramer ağırlıklı bir süreç olmaktan çıkararak sınıf içi ve sınıf dışı hayatla iç içe bir kazanım haline getiriyoruz. Yabancı ve Türk öğretmenlerimiz eşliğinde haftalık 12 saate varan bir program izliyor yaz mevsiminde düzenlediğimiz malta turlarıyla İngilizceyi günlük hayatında kullanabileceği etkin bir dil haline getiriyoruz.Dil canlı bir öğedir ve sadece dili yaşayarak etkin kullanım seviyesine erişim sağlanabilir.Bu süreç öğrencinin cesaretini,yeteneğini ve yeterliliğini ileriye taşıma adına kritik önem arz etmektedir.

Dünyada İngilizce yabancı dil eğitimi üzerine çalışan bilim adamları günümüze kadar yaklaşık 10 farklı (approach) İngilizce öğretiminde yaklaşım metodu denemişlerdir. İngilizce öğrenimi ilk zaruriyet arz ettiği dönemlerde sadece diplomatlar arasında yazılı metin ihtiyacı olarak karşımıza çıkmıştır. Globalleşen dünyada insanlar arası iletişimin gücü arttıkça, ülkeler arası sınırlar,mesafeler ve kültürel farklar git gide azalmaktadır. Nitekim tam da bu minvalde yaklaşık 6-7 milyar insana hitap eden ve onları bir arada tutan İngilizce’ye bakış açısı eskiye nazaran çok önemli bir hale gelmiştir. Bu dünyaca önemli öğeye çocuklarımızın kayıtsız kalması düşünülemez,kabul edilemez. Bütün bu değerlendirmelerin ışığında ülkemizin özelinde değerlendirdiğimiz zaman koşulları yapılması gereken şey bellidir; İngilizce öğretim kalitesinden taviz verilemez.en başta da dedğimiz gibi dil yaşayarak öğrenilebileceği için, Büyük Ankara Okulları olarak yabancı dil eğitiminde gerek okul içi çalışmalarımız,gerekse yurtdışı projelerimizle öğrencilerimizin vizyonuna ve başarılarına katkıda bulunmak bizlerin en temel misyonudur.

 

Sportif Faaliyetlerimiz ve Kulüp Çalışmalarımız

Okulumuz ,öğrencilerimizin akademik kariyerlerini önemsediği kadar ,kişilik gelişimlerinin çok önemli bir parçası olan sanatsal ve sportif faaliyetlerini de önemsemektedir. Bu amaçla okulumuz bünyesinde düzenlenen kulüp çalışmaları ve sanatsal faaliyetler yıl içine programlı bir şekilde yayılarak öğrencilerimizin bu gelişim alanında da başarı sergilemeleri ve öz güvenlerini tamamlamaları hedeflemektedir.Basketbol Futbol ,Voleybol ,Yüzme ,Tekvando, Güreş gibi dallarda okulumuzu temsil eden öğrencilerimiz Ankara ve Türkiye dereceleri elde ederek okulumuzu gururlandırmışlardır.Kız basket takımımız Ankara birincisi olarak okulumuzu Türkiye birinciliğine taşıma yolundadır.Tiyatro,Ebru ,Gitar ,Bağlama, Halk oyunları ,Modern danslar dallarında açılan kulüp çalışmaları dahilinde sanatsal faaliyetlerimiz de devam etmektedir.

 

Bülten Aboneliği

Haber bültenimize kayıt olmak için * zorunlu alanlarının doldurulması gerekmektedir.

BÜYÜK ANKARA KOLEJİ

Büyük Ankara Okullarının, Etlik Şubesi'ni faaliyete geçirmenin heyecan ve gururunu yaşıyoruz. Eğitim & Öğretim hayatının ilk yılları sayIlabilecek ilkokul ve ortaokul dönemlerinin ve bu dönemlerde gerçekleşen yaşantıların ne kadar kritik ve önemli olduğunu çok iyi biliyoruz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres : Etlik Mahallesi Yeni Etlik Caddesi No:125 Keçiören/ Ankara

Eğitim Temsilcisi : +90 312 323 78 00